Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Adres: Abdi Ipekçi Caddesi No:40 Kat:1 D.6-7 (Rolex Saat Üstü) Nisantaşı /Istanbul

Akustik Dalga Terapisi (AWT) İle Selülitlere Elveda

Akustik-Dalga-Terapisi

Akustik Dalga Terapisi

Aynı zamanda ses, basınç veya şok dalgaları olarak da adlandırılan akustik dalgalar, metabolik süreçleri uyarmakta ve selülit, yağ azaltma ve vücut şekillendirmesi gibi durumlarda kullanılarak, bağ dokusu elastikiyetini arttırmaktadır. Akustik enerji ısıyı oluşturan ve vücudun metabolize ettiği yağ ve cilt sıkılığını sağlayan yeni kollajen oluşumunu tetikleyen hedef bölgeye iletilmekte ve tedavi bu şekilde sağlanmaktadır. En iyi sonuç için on oturuma kadar haftada iki oturum önerilir.

Acousitc Dalga Terapisi Nedir?

Akustik dalga terapisi, selüliti tedavi etmek ve vücudu yeniden şekillendirmek için kullanılabilen, yüzde de kullanılan bir aplikatör ile uygulanabilen bir tedavidir.

Yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlayarak, yeni kollajenin üretimini uyarır. Tedavi alanlarının üzerine bir aplikatör ucu ile işlem yapılır ve radyal veya ışınlanmış dalgalar veya odaklanmış, yüksek enerjili dalgalar da dahil olmak üzere çeşitli şiddette akustik dalgalar cilt boyunca salınır. Verilen akustik enerjinin türüne bağlı olarak farklı aplikatörler kullanılır.

Bu, ısı ile etkili bir şekilde tahrip olan yağ hücrelerinde ve kollajen liflerinde ısı enerjisi üretir. Vücudun kendi iyileşme süreci başlar ve yağ asitleri ve yağ hücreleri doğal olarak lenfatik sistemden geçirilir ve vücut tarafından atılır.

Tedaviyi takiben cilt ve cilt dokusu daha geçirgen hale gelir, böylece yağ hücrelerindeki toksinlerin yanı sıra lenfatik sistem tarafından daha etkili bir şekilde salınabilir ve atılabilir.

Akustik Dalga Terapisi Neyi Tedavi Edebilir?

Akustik dalga terapisi sağlıklı bir diyet ve egzersizin yerini tutmaz ve kilo vermenize yardımcı olmaz. Bununla birlikte, kalça, iç ve dış kalçalarda, dizlerde, karında ve kollarda selülit ve yağ birikimi için uygun bir tedavidir. Tedaviden 2-3 hafta sonra düzelmeler görülebilir.