Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Adres: Abdi Ipekçi Caddesi No:40 Kat:1 D.6-7 (Rolex Saat Üstü) Nisantaşı /Istanbul

Burun Dolgusu

Burun Dolgusu

Burun Dolgusu Nedir ? Ne İşe Yarar ?

Türk genetik yapısı gereği sıklıkla burun sırtındaki kemer nedeniyle burun estetik operasyonları yapılmaktadır.  Burun şekillendirmede Plastik cerrahi operasyonları ile hem en ideal hem de  enkalıcı sonuçlara ulaşılır.  Ancak özellikle operasyon çekincesi olan kişilerde ve burunda minimal değişiklik isteyen ya da asimetri problemi olan kişilerde  dolgu maddeleri kullanarakta  buruna şekil verebilmekteyiz.

Hyaluronik sit içerikli dolgular kullanarak burun sırtındaki kemerlenmesinin belirginliğinin azaltılması, rinoplasti ameliyatlarından sonra ortaya çıkan kusurların düzeltilmesi, burun ucunun yukarı kaldırılması, burundaki asimetrilerin düzeltilmesi, burundaki  çöküklüklere hacim kazandırma mümkün olmaktadır.

Nasıl Uygulanır ? Ne Beklenmelidir ?

İşlem süresi yaklaşık 15-20 dakikadır. Uygun dolgu materyalini ince uçlu iğnelere veya künt uçlu kanuller aracılığı ile uygulayabilmekteyiz.  Ağrı hissi minimaldir. Etkisi hemen ortaya çıkan bu uygulamadan sonra kişi rahatlıkla sosyal yaşamına devam edebilmektedir. Kalıcılığı yaklaşık olarak 9-12 aydır.