Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Adres: Abdi Ipekçi Caddesi No:40 Kat:1 D.6-7 (Rolex Saat Üstü) Nisantaşı /Istanbul

Burun Estetiği Ameliyatı Görünüşünüzü İyileştirir

burunestetigi

Bazılarımız çarpık bir burun ile doğarken bazı kişilerin burnu ise kazalar sonucunda şekil bozukluğuna uğrayabilir. Sebebi ne olursa olsun, eğri bir burnu olan çoğu kişi aynaya baktığında gördükleri tek şey budur. Eğri veya başka şekilsel bozukluğu olan bir burna sahip olmak, kişinin görünümü hakkında kötü hissetmesine neden olabilir. Deforme olmuş burun kişinin sosyal yaşantısında sorunlar yaşamasına neden olabilir. Aynı zamanda kişinin benlik saygısının düşük olmasına ve hatta depresyona maruz kalmasına da neden olabilir. bu tip durumlarda kişinin güvenini arttırmak ve daha iyi bir yaşam kalitesi sunabilmek adına burun estetiği ameliyatı tercih edilebilir.

Rinoplasti  bir kişinin burun görünümünü iyileştirmek için yapılmaktadır. Burun dört ana yapıdan oluşur. Bunlar cilt, kıkırdak, yumuşak doku ve kemiktir. Burnun üst üçte biri kemiktir. Burun alt üçte ikisi kıkırdaktır. İstenen görünüme ulaşmak için, yalnızca bir veya belki de bu yapıların hepsinin düzeltilmesi gerekebilir. Burnun içinde, septum adı verilen bir bölüm bulunur. Anatominiz veya bazen travma nedeniyle septumunuz eğrilebilir. Bu duruma septum deviasyonu denmektedir. Septum deviasyonu burun tıkanıklığına ve dolayısıyla solunum güçlüğüne neden olabilir. Bu sorun rinoplasti ameliyatının bir çeşidi olan septoplasti ameliyatı ile düzeltilebilmektedir. Genellikle, septoplasti bir rinoplasti ameliyatı ile aynı zamanda yapılır.

Burun kanallarının kenarlarında, burun örümcekleri adı verilen yumuşak doku yapıları bulunur. Bu yapılar uçak türbinlerine benzemektedir. Hava akciğerlere ulaşmadan önce ısıtır ve nemlendirirler. Bazen burun kıkırdakları çok büyük olur ve burun solunumunu engeller. Mevsimsel alerjiler de konka büyümesine neden olabilir.

Bir rinoplasti veya septoplasti ameliyatıyla ilgileniyorsanız, her işlem hakkında mümkün olduğunca çok şey öğrenmeniz iyi bir fikirdir. Her burun benzersiz olduğu ve herkesin istekleri farklı olduğu için burun estetiği deneyimi, her kişi için farklı olacaktır. Bireylerin nazik durumlarına göre en iyi sonuçları elde etmelerine yardımcı olmak için, her burun estetiği veya septoplasti, özel ihtiyaçlarınıza göre kişiselleştirilir ve bireyselleştirilir.