Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Adres: Abdi Ipekçi Caddesi No:40 Kat:1 D.6-7 (Rolex Saat Üstü) Nisantaşı /Istanbul

Burun Estetiğinin Faydaları Nelerdir?

Burun Estetiğinin Faydaları Nelerdir?

Bir burun estetiği veya rinoplasti ameliyatı, burnun iç ve dış yapılarını değiştirmek için yapılan cerrahi bir işlemdir. Ameliyat genellikle kozmetik nedenlerle, burunlarının görünümünü değiştirmek isteyenler tarafından istenir. Burun yapısıyla ilgili bir sorunu gidermek için burun estetiği fonksiyonel nedenlerden dolayı da yapılmaktadır.

Rinoplasti, açık veya kapalı teknikler kullanılarak yapılabilir. Kapalı rinoplastide tüm kesikler burun içine yapılır, bu nedenle görünür bir iz kalmaz. Açık rinoplastide ise burun delikleri arasındaki yumuşak doku olan kolümende bir ek kesim yapılır.

Burun estetiğinin faydaları şu şekildedir;

Gelişmiş yüz simetrisi

Geliştirilmiş hava akışı ve solunum

Burnunuzun görünümünü beğenmezseniz ve görünümünü değiştirmek ve profilinizi geliştirmek istiyorsanız, burun estetiği sizin için doğru uygulama olabilir.

Rinoplasti, son yıllarda oldukça popüler hale geldi . Rinoplasti hem kadınlar hem erkekler tarafından yüksek talep gören kozmetik işlemlerden biridir .

Burun estetiği, yüz simetrisini geliştirebilen plastik cerrahi işlemlerden biridir.  Burun yüzün ortasında olduğu için, görünümü çok büyük veya çok küçükse olumsuz bir şekilde etkileyebilir. Bazı insanlar bu konulardan dolayı güvensizlik çekerler.

Nefes alma güçlüğü yaşayan insanlar, fonksiyonel bir burun estetiği ameliyatı ile  önemli bir rahatlama sağlayabilirler. Bu tür rinoplasti, hava akışını sınırlayan, normal solunumu etkileyen veya horlamaya neden olan burun yapılarıyla ilgili problemleri düzeltmek için yapılır. Bu problemler çoğunlukla doğum kusurlarından kaynaklanır, ancak burun travmasına bağlı olarak septum deviasyonu sorununa da neden olabilir.