Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Adres: Abdi Ipekçi Caddesi No:40 Kat:1 D.6-7 (Rolex Saat Üstü) Nisantaşı /Istanbul

Cilt Dolguları

Cilt Dolguları

Cilt Dolgusu Nedir? Nasıl Uygulanır?

Bu tedavi yöntemi ( Cilt Dolgusu ) kırışıklıkların önemli derecede azaltılmasına yönelik hızlı, güvenli ve oldukça etkili bir yöntemdir ve FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) onaylıdır. İki kaş arasında (öfke çizgileri), alında, göz çevresinde (göz kısma çizgileri) ve hatta boyunda yer alan can sıkıcı kırışıklıklar bu kapsamdadır. Bu kırışıklıklara yaşlanma, güneş ışığı ve kas hareketinin bir kombinasyonu sebep olur. Alfa-hidroksi asit, Glikolik cilt soyma veya Mikro-Dermabrazyon  (Cilt Zımparalama) ve Süper IPL (Yoğun Darbeli Işık) sistemi tedavileri gibi ürünlerle, yaşlanmanın bazı etkilerini iyileştirebiliyoruz. Aslında kendisi kırışıklık olmayıp sadece kırışıklık yaratan kas içine çok küçük bir iğne ile birkaç damla enjekte edilir. Çözelti bir kasa enjekte edildiğinde, gelen sinir sinyalinin o bölgeye ulaşmasını engeller ve bunun sonucu olarak da kas zayıflar. Kas zayıfladıkça o kasın üzerini kaplayan deri ve derideki kırışıklıklar giderek yumuşar ve çoğu zaman tamamen kaybolur. Herhangi bir sakinleştirici veya ağrı kesici kullanılmadığı için, hastalar işlemden hemen sonra normal faaliyetlerine geri dönebilirler. Ayrıca hiçbir yan etkisi de yoktur. Göz kenarındaki kırışıklıklar, iki kaş arasındaki hatlar ve alındaki kırışıklıklar gibi dinamik kırışıklıklar, tekrar edilen yüz ifadelerinden kaynaklanır. Bu yüz ifadelerinden sorumlu olan kasları zayıflatmak, bu kırışıklıkları çarpıcı biçimde iyileştirebilir.

Tedaviden Ne Beklemelisiniz ?

Bir iki hafta içinde maksimum faydaya ulaşılır. Kırışıklık giderici enjeksiyonlarla yapılan tek bir tedaviden itibaren etkileri yaklaşık olarak üç ay devam eder ve sonuç olarak tedavi gördüğünüz bölgede cildiniz düzleşir, ince çizgiler ve yüzeysel kırışıklıklar daha iyi hale gelir. Etkileri zayıflamaya başladığında, etkilerinin oldukça kademeli bir şekilde kaybolduğunu fark edeceksiniz. Bu noktada bir sonraki tedaviniz için geri geleceksiniz.

Riskler ve Komplikasyonlar

Yan etkiler enjeksiyondan 1-2 hafta sonra meydana gelme eğilimi gösterir ve genellikle geçicidir. Enjeksiyon ile ilgili olabilecek lokal ağrı, hassasiyet veya morarma ve nadiren düşük göz kapağı ve düşük kaş durumları görülebilir. Kırışıklık giderici enjeksiyon geçici baş ağrılarına, hematoma (kırılan bir kan damarının sonucu olarak bir dokuda, organda veya vücut boşluğunda meydana gelen, sıra dışı kan pıhtısı kitlesi), ektropiyona (göz kapağı gibi bir bölümün anormal biçimde dışa dönmesi), diplopiye (çift görme olarak da adlandırılan, göz kaslarının birbiriyle eşit biçimde çalışmamasından ötürü bir tek objenin çift görüldüğü bir görme bozukluğu), morarmaya ve geçici göz kapağı sarkmasına neden olabilir.

Cilt Dolgusunun Faydaları

Yaşlanmanın erken belirtilerinin ortaya çıktığını görüyorsanız veya mimiklerinizin zamanından önce kırışıklıklar belirmesine yol açıyorsa, bu yöntem sizin içindir. Yöntem ayrıca kırışıklıklara yol açan mimikleri yapmanızı engelleyerek, kırışıklıkların önlenmesinde ve hafifletilmesinde de kullanılır. Kırışıklıklarınız statik ise, onları çok az bir miktar hafifletebilir. Fakat kırışıklıklarınız yüzeysel ise, ortadan kaldırılmış gibi görünmelerini sağlayacak derecede düzleştirir.