Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Adres: Abdi Ipekçi Caddesi No:40 Kat:1 D.6-7 (Rolex Saat Üstü) Nisantaşı /Istanbul

Dekolte ve Boyun Kırışıklıkları

Dekolte ve Boyun Kırışıklıkları

Dekolte ve Boyunda Kırışıklık Giderme

Yüz bölgesi antiaging uygulamalarına eş zamanlı olarak boyun ve dekolte alanlarına da aynı özeni göstermek gereklidir. Boyun  ve  dekolte bölge derisi çok ince yapıda olduğundan ve güneş maruziyeti  yoğun alanlar olduğundan yaşlanma etkilerini göstermeye meyillidir.  Bu bölgelerde görülen kırışıklık sarkma elastikiyet kaybı ve lekelenmeler için çeşitli estetik dermatoloji uygulamaları alternatiflermiz bulunmaktadır.  Bunların başlıcaları Ultraformer uygulaması, mezoterapi, P.R.P, fraksiyonel lazer, BBL lazer, Botulinum Toksin ve dolgu uygulamalarıdır.

BBL ve Fraksiyonel Lazer Uygulaması

BBL: amerika ve Avrupa’da uzun yıllardır uygulanan  bir cilt yenileme  ve gençleştirme yöntemi olan BBL (Broad-band-light)  boyun ve dekolte bölgesinde de etkili biçimde uygulanabilmektedir. Seanslar tamamlandığında, ince çizgilerinden arınmış, elastik, gergin bir cilt elde etmenin yanı sıra güneş lekeleri de kaybolmaktadır.30-35 dk süren ayda bir uygulanan beş seansla hem cilt gençleştirme hem de leke tedavisi  uygulayabilmekteyiz. Fraksiyonel lazer : Fraksiyonel lazerin antiaging etkinliğinden boyun ve dekolte bölgesinde de faydalanabilmekteyiz. İşlem sonrası sadece 3-7 gün süren ince kabuklanma süreci meydana gelmektedir. Fraksiyonel lazerle dekolte ve boyun gençleştirme tedavisini genellikle ayda 1 kez toplamda 2-4 seans olarak planlarız

Ultraformer Uygulaması

HIFU(High focusultrasound-Yüksek odaklı Ultrason)teknolojisine sahip cihazımız  olanUltraformer ile boyun bölgesi uygulamamızda amacımız gıdı görünümünün hafifletilmesi, çene konturunun toparlanması, boyun derisinde elastikiyet kaybının geri döndürülmesi, sarkık görünümün toparlanması ve kırışıklık görüntüsünün azaltılmasıdır.  Dekoltede de benzer problemler için HIFU uygulayabilmekteyiz. Tek bir seansın ardından yenilenme süreci hemen başlıyor ancak istenen sonucun ortaya çıkması 60-90 gün sürebiliyor.

Mezoterapi ve P.R.P. Uygulamaları

İnce iğnelerle cilt altına vitamin ve minerallerin enjekte edilmesi işlemi olan mezoterapi boyun ve dekolde gençleştirme de de olduk.a başarılı bir yöntemdir. 2 hafta aralıklarla 4-8 seansta kür tamamlanır. Kendi kanımızdan elde edilen cilt yenileme ve iyileştirme aşamasında önemli role sahip platelet  hücrelerinin deri gençleştirme özelliğinden boyun ve dekolte bölgesinde de faydalanabiliriz. 2 hafta aralıklı toplam 4 seans tedavi protokolümüzdür. Her iki uygulamada da amacımız daha gergin parlak ve gençleşmiş boyun ve dekolteye dönüşümdür

Botulunium Toksin ve Dolgu Uygulamaları

Boyundaki yatay çizgilere yada çeneden boyuna uzanan kalın bantların belirginliğinin azaltılması tedavisinde botulunium toksin uygulamasından faydalanmaktayız. Aynı zamanda derin yatay boyun çizgilerini hyaluronik asit dolgu ile doldurabilmekteyiz. Çoğunlukla bu iki işlemin kombinasyon tedavilerini tercih etmekteyiz. Toksin uygulama işleminin  kalıcılığı 4-6 ay kadar sürer ve bu süre sonunda tekrarlanmalıdır. Dolgu ise 9 ay kadar süren bir kalıcılığa sahiptir ve bu süre sonunda dahi cilt ilk haline kıyasla çok daha iyi bir durumda olmaktadır.