Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Adres: Abdi Ipekçi Caddesi No:40 Kat:1 D.6-7 (Rolex Saat Üstü) Nisantaşı /Istanbul

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

Hemen İletişime Geçin!

Dudak Dolgusu Nedir ?

Anatomik olarak alt dudak üst dudağın yaklaşık  1-2 mm  önündedir ve alt dudak üst dudağa oranla daha kalındır. Estetik bir görünüm için bu ‘doğal oranı’ sağlamayı hedefleriz ve bunu dudakta kullandığımız ‘Hyaluronik asit’ isimli doğal dolgu maddesiyle güvenli bir biçimde sağlayabiliriz.

Dolgu malzemesi olarak kullandığımız ana ürün Hyaluronik asit içeren dolgulardır. Hyaluronik asit normalde de  deri destek dokusunda bulunan ve deride su tutarak deri hacmini sağlayan temel dolgu maddesidir. Bu şekilde  dokunun yabancı olmadığı bir  maddeyi kullanarak doğal görünümlü dudak dolgusu uygulamış oluruz.

Dudak dolgusunun etkinlik süresi, kullanılan materyal ve kişinin yaşı ve bünyesine göre değişiklikler görülmekle beraber  ortalama 4-6 ay  devam etmektedir. Ancak tekrarlanan işlemlerde etki süresi uzamaktadır.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır ?

Dudaklara dolgusu uygulama öncesinde, genellikle anestezik (lokal uyuşturucu) etki gösteren kremler sürülerek 15-20 dakika bekletilmesi iğne hissini azaltarak işlemi çok daha konforlu hale getirmektedir. Sonrasında  son derece  ince uçlu iğne uçları kullanılarak  enjeksiyona başlarız.  Dudak dolgusu uygulaması  tecrübeli bir hekim tarafından  yaklaşık 10-20  dakika gibi kısa bir sürede tamamlanabilen tıbbi bir bir uygulamadır.

Dudak Dolgusu Sonrası

İşlem yapıldığı anda  sonuç verir, değişiklik hemen fark edilebilir.  Bir gün sonra  hafif artan ödem birkaç günde geriler ve yaklaşık 7. Günde istenilen sonuç elde edilir. İşlem uygulanan bireylerin fizyolojik farklılıklarına göre uygulamayla birlikte hafif şişlik, kızarıklık, veya morarma gibi etkiler oluşabilirse de bu  belirtiler sadece birkaç gün sonrasında herhangi bir belirti rahatsızlık oluşturmadan geriler. Yüz anatomisine ve oranlarına uygun yapılan dudak dolgusu işlemleri asla yapay bir görüntüye neden olmaz. Sonuçta ortaya son derece  doğal ve estetik bir dudaklar ortaya çıkar.

Dudak Dolgusu Kimlere Uygulanabilir ?

Dudakları doğal olarak ince olan, asimetri veya şekil sorunları bulunan  yada hacimli dudağına daha fazla dolgunluk efekti  isteyenler dışında dışında  yaş ile beraber dudak sınırları belirsizleşen, dudak hacmi küçülen ve dudak üzerinde  çizgiler oluşan  kişiler dudak dolgusundan çok fayda görür. Bu işlem dudak dolgunlaştırma, dudak şekillendirme, dudak konturunun belirginleştirilmesi, var olan asimetrilerin düzeltilmesi, dudak kenarı sarkması düzeltilmesi, dudak üstü ince barkod çizgilerinin tedavisi, dudak çatlaklarının giderilmesi ve yoğun nemlendirme, yaşla oluşan dudak derisi değişimlerinin (hacim kaybı, kırışıklıklar, dudakta uzama, konturlar da düzensizlik) düzeltilmesi amaçlarıyla uygulanır.