Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Adres: Abdi Ipekçi Caddesi No:40 Kat:1 D.6-7 (Rolex Saat Üstü) Nisantaşı /Istanbul

En Yeni Trend Mikroblading Nedir ?

Mikroblading

En Yeni Trend Mikroblading Nedir?

Mikroblading, kaşlarınızın görünümünü iyileştirmek için kullanılan bir uygulamadır. Mikroblading, eğitimli bir teknisyen tarafından yapılır. Bu kişi dikkatli bir şekilde kaşlarınızı çizecektir. Uygulama, kendi kaş tüylerine benzeyen bir doku oluşturan yüzlerce minik darbeyi içerir. Mikroblading sonuçları 12-18 ay sürer.

Mikroblading, kaşlarınızın bulunduğu bölgedeki cildi keser ve pigmentleri kesimlere yerleştirir. Eğer mikroblading uygulaması yaptırmayı düşünüyorsanız bazı bakım ipuçlarını bilmek isteyebilirsiniz. Mikroblading uygulaması sonrasında cildiniz hassas olacaktır ve bölgeye dokunmaktan veya 10 gün boyunca ıslanmasından kaçınmanız gerekir.

Mikroblading Sonrası Cilt Bakımı

Mikroblading işleminin yapıldığı cilt alanının bakımını dövme bakımına benzer. İşlemin hemen ardından pigment oldukça koyu renkte görünecek ve altındaki cilt kırmızı olacaktır. Mikroblading işleminden yaklaşık iki saat sonra, bölgenin üzerinde sterilize suya batırılmış ıslak pamuklu çubuk kullanmalısınız. Bu, kaşlarınızdaki fazla miktardaki boyadan kurtulmanıza yardımcı olur. Ayrıca alanı steril tutacakcık. Cildin iyileşmiş görünmeye başlaması 7-14 gün arasında bir süre alacaktır.

Mikroblading sonra cildinize düzgün bir şekilde bakmak için aşağıdaki adımları izleyin;

Alanı ıslatmaktan 10 güne kadar kaçının.

En az bir hafta makyaj yapmayın.

Bölge kabuklanacaktır, ancak bu kabuklar asla kaşınmamalı ve koparılmamalıdır.

Saçınızı kaş çizgisinden uzak tutun.

Cilt tamamen iyileştikten sonra cildinize bakarak mikroblading işlemini korumalısınız.  Mikroblading alanına güneş kremi uygulandığında solmayı önleyebilirsiniz. Solgunluk, kullanılan pigment miktarının az olması nedeniyle daha hızlı gerçekleşebilir. İlk işleminizden iki yıl sonra, işlemi bütünüyle tekrarlamanız gerekmekte.

Cildin pigmentten kaynaklanan tahriş veya alerjik reaksiyonlardan kaynaklanan enfeksiyonlar mikroblading işleminin olası bir komplikasyonudur.

İşlem sırasında biraz ağrı ve rahatsızlık duymanız normaldir. Aşırı kızarıklık belirtisi bir enfeksiyonun başlangıcının işaretidir.