Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Adres: Abdi Ipekçi Caddesi No:40 Kat:1 D.6-7 (Rolex Saat Üstü) Nisantaşı /Istanbul

Gebelikten Ne Kadar Sonra Karın Germe Tedavisi Yapılır?

gebelik-sonrasi-karin-germe

Bir karın germe ameliyatı veya abdominoplasti, istenmeyen fazla cildin alınarak vücuda daha güzel bir şekil vermek amacıyla kullanılan estetik tedavi seçeneklerinden biridir. Hamilelik, kilo kaybı veya yaşlanmaya bağlı olarak alt karındaki fazla cildi veya yağları çıkartmayı içerek karın germe tedavisi oldukça popülerdir. Karın germe tedavisi sonrasında istenen vücut şekli sağlandığı için hastanın benlik saygısı artmaktadır.

Karın germe tedavisi genel anestezi altında, pubik alanda küçük bir kesi yapılarak gerçekleştirilir. Bu alanda kesi yapılması kesi izinin görülmesini zorlaştırmakta ve estetik anlamda isteneni vermektedir. Kesinin sonrasında alınan fazla dokuların ardından karın kasları birbirine dikilir. Aşağıdaki durumlarda bir karın germe işlemi için iyi aday olabilirsiniz;

Karında gevşek cilt veya yağ var.

Genel sağlığınız iyi.

Gebelik ve doğum yapma kesinlikle kişinin hayatında güzel bir dönem olmasına rağmen anneler mümkün olduğunca çabuk hamilelik öncesi vücuduna dönmek istiyor. Neyse ki, karın germe tedavisi yeni anne olmuş annelerin çabalarını büyük ölçüde karşılayabilir.

Eğer emziren bir anneyseniz emzirme döneminin sonlanması beklenmelidir. Ancak emzirmiyorsanız doğumdan 6 ay sonrasında karın germe tedavisi yaptırabilirsiniz. Bir süre beklenmesinin nedeni vücudun kendine gelmesini beklemek, bu sürede hastanın ideal kiloya ulaşmak için çaba sarf ederek karın germe tedavisinden en iyi sonuçları alabilmesi adınadır.

Kozmetik cerrahi genellikle artan güven ve artan refah hissiyle ilişkilidir. Bu özellikle gebelikten sonra önemlidir. Hastalar genellikle sonuçlardan çok memnundur.