Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Adres: Abdi Ipekçi Caddesi No:40 Kat:1 D.6-7 (Rolex Saat Üstü) Nisantaşı /Istanbul

H 100 Aşısı

H 100 Aşısı Nedir?

Yaş ilerledikçe cilde canlılık, gerginlik ve nem veren doğal   hylalüronik asit oranı azalmaktadır. Hyalüronik asit, en fazla  bebek cildinde bulunur. Bu molekulun 30’lu yaşlardan itibaren azalması nedeniyle cildin yaşlanması hız kazanır. Cilt, hyalüronik asidin azalmasıyla canlılığını, parlaklığını gerginlik ve esnekliğini dolayısıyla ‘genç görünümünü’ kaybetmeye başlar. Cildimiz dışında kıkırdaklar göz ve eklem sıvılarında da bolca bulunan bu bu madde vücudumuzun doğuştan tanıdığı doğal bir moleküldür. Cildi irrite eden  diğer ‘asit’ formlarından değildir aslında  bir tür karbonhidrattır. Hyaluronik asit adeta bir sünger gibidir. Her bir molekülü kendisinin 1000 katı agırlıgında su molekülü çeker adeta  ve  bu şekilde cildin nemli kalmasını  sağlar. Krem ve serumlarda nemlendirme amaçlı bulunur ve cilde  yoğun(ama geçici) bir nemlenme sağlar. ‘Capraz bağlı’ formlarını çizgileri doldurmak ve yüze sekil vermek için ‘dolgu amaclı’ kullanırken, ‘capraz bağsız, bagımsız’ moleküller halindeki formlarını cilt kalitesini cildin sağlıklı ve gergin görünümünü arttırmak ve nem dengesini sağlamak için mezoterapi seklinde uygularız. Kısaca cildimizde ne kadar hyaluronik asit molekülüne sahipsek o kadar ‘genç’ ve fresh’ görünürüz.

H 100 aşısı; benzer tedavilerde kullanılan diğer ürünlerden cok daha yüksek miktarda (100 mg) Hyaluronik asit içermektedir ve adını burdan alır. Hyaluronik asitin yanısıra cildin rejuvenerasyonuna yardımcı cok sayıda çeşitli vitamin mineral ve aminoasitler ek olarak prokollajen peptid, silisyum DMAE VE mannitol içerir. Bilinen en güçlü antioksidanlardan olan ‘mannitol’ hyaluronik asidin dokudaki kalıcılığını arttırır ve ödem çözücü etkisi vardır. Bu içerik,  etki süresinin uzun olmasını ve ödem oluşturmama özelliği ile h-100 asısını diğer mezoterapilerden üstün kılar. H 100 aşısı; derinin, nem kapasitesinin artmasına, elastikiyetini kaybeden/deforme olan bölgelerin sıkılaşmasına  ve ince çizgilerin  azalmasında diğer alternatiflerine göre  çok daha uzun süreli etki oluşturan yeni bir alternatiftir.

H-100 asısını ihtiyaç olan bölgelerde cilt altına ince uçlu iğneler  aracılığıyla ile enjekte ederiz. Doğal hyaluronik asit rezervlerinin etkili bir şekilde tamamlanabilmesi ve dolayısıyla etkin bir sonuç için işlemin 14 gün aralarla toplam 4 seans olarak uygulanması  gerekir.

İşlem yaklaşık 15-20 dakika sürer. Öncesinde işlemin çok daha konforlu geçmesi için ciltte yaklaşık 30 dakika süreyle lokal anestezi kremi bekletiriz. İşlem sırasında rahatsızlık hissi minimaldır. Sonrasında en fazla 24 saat suren hafif kızarıklık ve belli belirsiz ödem dışında bir  reaksiyon oluşmaz. Kısaca ‘ögle arası estetik işlemleri’nden bir tanesidir ve uygulanan kişi işlemin hemen sonrasında sosyal yaşantısına rahatlıkla geri dönebilir.

H-100 asısı vücudun hemen hemen her bölgesindeki deriye uygulanabilir. En cok talep yüz, boyun dekolte ve eller için gelmektedir. 20 yaşından itibaren doktorların uygun gördüğü her yaştaki kişiye uygulanabilen güvenli bir yöntemdir.

 

H-100 asısı bir antiagıng protokolü olarak oldukça etkili ve yeni bir alternatiftir. Cildin kaybettiği nemi  yoğun bir şekilde geri kazandırır, cildin eski gergin ton ve elastikiyetine dönmesine dolayısıyla cok daha  ‘genc ve fresh’ görünmesine  yardım eder.