Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Adres: Abdi Ipekçi Caddesi No:40 Kat:1 D.6-7 (Rolex Saat Üstü) Nisantaşı /Istanbul

Kalıcı Eye Liner Randevusuna Hazırlanma ve Uygulama Sonrası İyileşme Süreci

Kalıcı Eye Liner Randevusuna Hazırlanma ve Uygulama Sonrası İyileşme Süreci

Kalıcı Eye Liner Randevusuna Hazırlanma ve Uygulama Sonrası İyileşme Süreci

Kalıcı eye liner uygulaması kalıcı makyaj uygulamaları arasında en sık tercih edilen yöntemlerden biridir. Kalıcı eye liner uygulaması ile makyaja gerek kalmadan kişi dışarı çıkabilmektedir. Aynı zamanda bu uygulama gözleri büyük veya simetrik göstermek için de uygulanabilmektedir. Üst göz kapağına ya da hem üst göz kapağına hem de alt göz kapağına uygulanabilen kalıcı eye liner randevusuna hazırlanmak ve iyileşme sürecinin olumlu geçmesi için bilinmesi gerekenler vardır.

Kalıcı Eye Liner Randevusuna Hazırlanma

İlk işleminiz için en az 3 saatlik bir zaman dilimi ayırmanız gerekmektedir. Eğer kontakt lens kullanıyorsanız işlemin ardından 24-48 saat içinde kullanamayacağınızı bilmelisiniz.

İşlem Sırasında

Optimum tasarım ve renk belirlendikten sonra göz kapaklarını uyuşturmak için topikal anestetik uygulanacaktır. Uygulama sırasında sizi rahat ettirecek anestezi uygulamaya devam edecektir.

Uygulamadan Sonra

kalıcı eye liner uygulamasının ardından göz kapaklarınız hafifçe kızarıp şişebilir. Ancak bu durum birkaç gün içinde kendiliğinden iyileşecektir. İlk bakışta eye liner  istediğinizden daha koyu ve daha kalın görünür, ancak iyileştikten sonra bu durum istediğiniz hale gelecektir. İyileşme sürecinin ilk haftasında maskara veya göz farı kullanmamalısınız. Mutlaka merhem uygulaması yapılmalıdır.

Gözkapağı iyileştikten sonra eye liner uygulaması istediğiniz gibi görünecektir. İlk uygulamanın ardından eye liner uygulamasının tam olarak yapılabilmesi için 4-6 hafta sonra yeni bir randevu gerekmektedir. Kalıcı makyaj zamanla solduğundan dolayı birkaç yılda bir bakım yapılması şarttır.