Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Adres: Abdi Ipekçi Caddesi No:40 Kat:1 D.6-7 (Rolex Saat Üstü) Nisantaşı /Istanbul

Karın Estetiği

Karın Estetiği

Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe, fazla olan karın derisinin ve yağ dokusunun uzaklaştırılması, alttaki kasların sıkılaştırılması ile elde edilen düz karın elde etme yöntemidir. Bu yöntemle aynı zamanda doğum sonrası oluşan göbek altı çatlaklarından kurtulmak da mümkündür. Hem kadın hem de erkek için uygulanabilir.

Karın germe kilo verme ameliyatı değil kontür düzeltme ameliyatıdır. Karın dokusunda fazla cilt sarkması, fazla yağ dokusu olması gereklidir. Doğuma bağlı karın kaslarında gevşeme, göbek altı hizada deri çatlakları, kilo vermeye rağmen sarkan ve gitmeyen karın yağ dokusu varlığı uygun adaylardır. Gebelik düşünen adayların ameliyatları gebelik sonrasına ertelenmesi önerilir.

İki tip karın germe vardır. Mini karın germe ve tam karın germe olarak. Mini dediğimiz ameliyatlarda göbek deliği yer değiştirmez, eski halinde kalır sadece kasık üstü bölgeden daha az kesi ile fazla olan yağ ve cilt çıkarılır. Tam karın germe ameliyatında ise göbek deliği yuvarlak olarak çıkarılır ve karın gerildikten sonra yeni yerine,tekrar açılarak yerleştirilir.