Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Adres: Abdi Ipekçi Caddesi No:40 Kat:1 D.6-7 (Rolex Saat Üstü) Nisantaşı /Istanbul

Kimyasal Peeling İle Gençleşin

kimyasal-peeling

Daha genç görünen cildi nasıl elde edebilirsiniz? Yaşlandıkça cildinizin kendini yenileme hızı daha yavaş olur. Cildiniz ölü cilt hücrelerini çabucak yok etmezse, cildiniz donuk ve yaşlı gibi görünebilir. Daha genç bir cilt elde etmek için mükemmel bir yol, kimyasal peeling tedavisi.

Kimyasal peeling uygulamasını düzenli olarak yaptırmak, ölü cildi temizlemek ve derinin daha derin katmanlarının ortaya çıkmasını sağlamak için en iyi cerrahi olmayan yollardan biridir. Hafif, orta ve derin olmak üzere üç ana kimyasal peeling türü vardır. Kimyasal peeling cilt dokusunun düzgünlüğünü iyileştirir, cilt tonunu dengeler, kısmen güneş hasarını düzeltir ve kırışıklıkları kısmen iyileştirir. Kimyasal peeling tedavisinin sonunda, cildiniz yenilenip gençleşecektir.

Hafif kimyasal peeling tedavisinde, alfa hidroksi asit (AHA) ve beta hidroksi asit (BHA) gibi kimyasallar kullanır. Glikolik asit, salisilik asit, laktik asit, sitrik asit, malik asit, tartarik asit gibi asitleri içerir. Orta kimyasal peeling tedavisinde TCA ve glikolik asit eklenmektedir. Derin kimyasal peeling tedavisinde ise, fenol ve TCA gibi bileşikler kullanılmaktadır.

Kahverengi lekeler, renk değişikliği, ince çizgiler, kaz ayağı, güneş hasarı veya yüzey izleri varsa, kimyasal peeling tedavisi en iyi seçenek olabilir. Kimyasal peeling işlemi genellikle anestezi veya sedasyon gerektirmez. Hafif ve orta kimyasal peeling tedavileri, az bakım ve daha az iyileşme süresi gerektirir. Derin kimyasal peeling tedavisi derin kırışıklıkları tedavi edebilir ve uzun süre kalıcı bir etkiye sahiptir. Bununla birlikte bu tedavi sonrasında daha uzun bir iyileşme süreci gerekir.