Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Adres: Abdi Ipekçi Caddesi No:40 Kat:1 D.6-7 (Rolex Saat Üstü) Nisantaşı /Istanbul

Kimyasal Peeling

Kimyasal Peeling

Kimyasal Peeling Nedir ?

Kimyasal peelingde deri yüzeyine uyguladığımız ve belli sürelerde bekleyip nötraliz ettiğimiz solüsyonlar ile çok çeşitli deri problemlerini  tedavi etmeyi hedefleriz.

Kimyasal peeling çözeltisinin etkisiyle derinin en üst tabakası olan epidermis soyulur. Bu geçici hasarlanma alt deri tabakalarında onarım mekanizmasını ve yeni kollajen sentezini  uyarır. Ortaya çok daha gergin, doku kalitesi artmış, gözenek belirginliği azalmış, genç ve ışıltılı görünümlü bir cilt gelir.

Kimyasal peeling uygulamaları kabaca deride etkilediği derinliğe göre yüzeysel,orta derinlikte ve derin olmak üzere üçe ayrılır. Kliniğimizde en sık glikolik asit, mandelik asit, laktik asit, salisilik asit peelingleri ile yüzeysel ve orta derinlikte peeling uygulamaları yapmaktayız.

Tedavi Nasıl Yapılır ? Hangi Amaçlarla Kullanılır ?

Peeling işlemi uygulaması kısa süreli bir işlemdir. Yüz temizlenip solüsyon uygulandıktan sonra birkaç dk beklenip nötralize edilir. Uygulama sonrası yatıştırıcı krem ve güneş koruyucu uygularız. İşlem sonrasında peelingin derinliğine göre şiddeti değişen soyulma olacaktır. Yaklaşık 1 hafta süreyle bakım kremi ve güneşten etkili korunma öneririz. Deneyimli bir dermatoloji uzmanı tarafından uygulandığında hedefe yönelik efektif ve başarılı bir uygulamadır. İnce çizgilerin tedavisinde, cilt lekelerinin tedavisinde, akne izlerinin tedavisinde, aktif akne tedavisinde, cildin doğal parlaklığının arttırılması amacıyla farklı kimyasal peeling uygulamalarından faydalanmaktayız.