Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Adres: Abdi Ipekçi Caddesi No:40 Kat:1 D.6-7 (Rolex Saat Üstü) Nisantaşı /Istanbul

Kol Estetiği Ardından İşe Dönme

Kol Estetigi

Tıbbi olarak brakioplasti olarak bilinen kol germe veya kol estetiği ameliyatı, üst kollarda istenmeyen yağ dokusunun görünümünü ele almayı amaçlayan bir tedavi yöntemidir. Doğruca diyet ve egzersize maruz kaldığında dahi değiştirmek için inatçı bir alan olan ve bu yüzden popülerlik kazanan bir ameliyattır. Kaybedilen fazla kilo veya genetik yatkınlığın ardından aşırı cilt yüzünden, kollarının görünümünden mutsuz olan ve geleneksel yöntemlerle istedikleri değişikliği etkileyemeyen hastalar kol estetiği ameliyatını düşünmek isteyebilir. Bununla birlikte, cerrahi sonrası önlemler alınması ve egzersiz kısıtlamaları uygulanması çok önemlidir. Ameliyat sonrası çalışma ile ilgili tavsiyeler aşağıda verilmektedir.

Ameliyatı takiben en az 2 hafta boyunca, özellikle kolları hedef almayan ağır egzersizlerden kaçınılması şarttır. Çünkü ağır egzersiz kalp atış hızını etkilediği için kanamanın artmasına neden olabilir. İlk birkaç haftadan sonra, iyileşmekte olan alanlara direk olarak baskı uygulayan herhangi bir mekanik hareketten kaçınmanız önemlidir. Egzersizinizi normal rutine geri döndürmeye başlamanız için sorun yoktur.

Ameliyatın ardından belirtilen talimatlara uyulduktan sonra egzersizlere başlasanız bile bunun hafif derecede olmasına dikkat etmelisiniz, çünkü vücut hala iyileşmeye devam ettiği için ağır egzersizler sorun yaratabilir. Bir cerrahi işlemden sonra rutin işinize geri dönmeye çalışmak, doktorunuzun tavsiyesi doğrultusunda olmalıdır. Ancak eğer kollarınıza ağır yük bindirecek bir işte çalışmıyorsanız o halde 2 haftanın sonrasında işinize geri dönebilirsiniz.

Vücudunuz ve özellikle cerrahi alan gerginliğe karşı çok hassastır ve tavsiye edilen bekleme süresinden sonra herhangi bir şişme ya da rahatsızlık, bölgenin iyileşmediğine dair bir işaret olarak alınmalıdır. Cerrahınızın tavsiyelerine uyun ve kendinize iyi baktığınızdan emin olun.