Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Adres: Abdi Ipekçi Caddesi No:40 Kat:1 D.6-7 (Rolex Saat Üstü) Nisantaşı /Istanbul

Kolejen İndiksiyon Tedavisi (DERMAPEN)

Dermapen Tedavisi

DERMAPEN ( Mikro İğneleme )

Deri altı destek dokumuzun temel yapıtaşlarından biri olan kollajeni artırmaya yönelik yapılan bir tedavi ceşitidir. Dermatolojik tedavi yöntemlerinde adı çok sık geçen kollajen cildin elastikiyetinden sorumlu ana protein lifleridir. Yaşlanma sürecinde kollajen hem sayısı  hem de kalitesi azalmaktadır.

Kollajen indüksiyon tedavisi adından anlaşılacağı üzere deridefibroblastlar tarafından üretilen kollajenin, fibroblastlar tarafından üretiminin artırılması hedeflediğimiz  bir tedavi yöntemidir. Amacımız  elastikiyetini kaybetmiş, gergin ve  ışıltılı görüntüsünü yitirmiş cildi yeniden yapılandırmak, yaşlanma sürecinin cilde etkilerini durdurmak ve cildi yenilemektir.

Dermapen Nasıl İşe Yarar ?

Başarılı ve güvenli tedavi yöntemi olan  dermapen(mikroiğneleme) yöntemi ile kollajen sentezini mekanik olarak uyarırız. Ucunda çok sayıda mikro iğneler  içeren kalem şeklinde medikal bir  cihaz olan dermapen,cilt yüzeyinde  cildin bütünlüğünü bozmadan mikrokanallaraçılmasını sağlar. Bu kanallar cildin ihtiyacına göre hazırladığımız özel karışımların (amino asitler, vitaminler,biomimeticpeptidler, mineraller, büyüme faktörleri) cildin derin katmanlarına geçmesine aracılık eder. Ayrıca ciltte oluşturulan  bukontrollü hasar, vücudun yara iyileştirmak için verdiği tepkiyi vermesine neden olur. Ciltte onarım süreci başlar, büyüme faktörü salgılanması artar  ve üretilen kollajen ve elastin cildi iyileştirir, gençleştirir, kaybedilen elastikiyeti geri kazandırır.  En iyi sonucu elde etmek için  için sorunun çeşidi ve boyutuna göre iğne uzunluklarını istediğimiz şekilde ayarlayıp farklı titreşim hızılarıyla çalışabilmekteyiz.

Dermapen Nasıl Uygulanır ?

Uygulama süresi ortalama  30-45 dakikadadır. Öncesinde lokal anestezi kremi uyguladığımız için  hissedilen acı hissi minimaldir. Uygulama sonrası ciltte birkaç saat içinde gerileyen hafif kızarıklık gözlenebilir. Kişi günlük sosyal yaşamına rahatlıkla devam edebilir. Derinin koruyucu üst tabakasına zarar vermediği ve bariyer fonksiyonunu bozmadığından sonrasında kabuklanma olmaz, özel bakım gerekmez ve yaz aylarında dahi güvenle uygulanabilir. Dermapen seansları arası bir ila iki haftadır. Etkisini ilk  seanstan itibaren göstermeye başlar. Genellikle 4 ila 6 seanslık bir tedavi sürecine ihtiyaç duyulmaktadır.

Dermapen Tedavisi Sonrası

Dermapen ile kollajen indüksiyon tedavisini cildin  kalitesini yitirdiği, elastikiyet kaybı bulunan, ince çizgi ve kırışıklıkların belirmeye başladığı vücuttaki her bölgeye uygulayabiliyoruz.Başta yüz olmak üzere, boyun bölgesi, dekolte, kol, karın derisien sık  uygulama alanlarımızdır. . Ayrıca akne skarlarınıntedavisinde  azaltmada, geniş gözeneklerin belirginliğinin azaltılmasında, çatlak tedavisinde, operasyon ve  yara izlerinin tedavisinde etkin bir yöntem olarakkollajeninduksiyon tedavisini tercih etmekteyiz. Bahsedilen  şikayetleri olan ve dermatoloji hekimin uygun gördüğü herkes bu uygulamayı yaptırabilir. Uygulama için tek engel işlem yapılacak alanda aktif enfeksiyon uçuk  veyaekzemavarlığıdır. Bu durumlar da aktif deri lezyonunun  tedavisine öncelik verir dermapen işlemini erteleriz.