Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Adres: Abdi Ipekçi Caddesi No:40 Kat:1 D.6-7 (Rolex Saat Üstü) Nisantaşı /Istanbul

Labioplasti Doğru Bir Tercih Mi ?

labioplastii

Kendine olan öz saygı zihinsel ve tüm vücut pozitifliği kadar önemlidir. Bazı kadınlar, özellikle de doğumdan sonra, vajinal bölgelerinde fazla doku olduğunu görür ve bundan rahatsız olurlar. Böyle bir durumda vajinanın fazla dokusu sarkmaya neden olabilir ve giyilen kıyafetlere sürtünerek tahriş yaşanmasını sağlayabilir. Bu durum kişi açısından çok rahatsız bir durumdur. Bazı kadınlar doğumdan önce de fazla vajinal dokusuyla karşılaşabilirler.

Özel kıyafetler giymekten rahatsızlık duyuyor ya da genital bölgenizin görünümünden hoşlanmıyorsanız, labioplasti fazla dış cildi temizlemek için kalıcı bir cerrahi çözümdür. Ayrıca labia şeklini değiştirmek için de bu uygulamayı tercih edebilirsiniz.

Gerçekten labioplasti tedavisi için en iyi bir aday olup olmadığınızı öğrenmek adına en doğru tercih cerrahınıza danışmak ve ondan fikir almaktır. Ancak, yine de iyi bir aday olup olmadığınızı ayırt etmenize yardımcı olacak birkaç kriteri bilmenizde sakınca olmayacaktır. Labioplasti tedavisi için doğru aday özellikleri şu şekildedir;

18 Yaş Üzerinde

Labioplasti tedavisini 18 yaşına gelene kadar veya en azından ergenlik sürecini geçirdikten sonra düşünmeyi beklemeniz önerilir. 18 yaşın altındaysanız, işlemi yaptırmak için ebeveynlerden izin almalısınız.

Sigara

Sigara, ameliyat sırasında kanama miktarını arttırır, bu nedenle sigara içiyorsanız cerrahiden önce bırakmanız gerekecektir. Aynı zamanda daha doğru bir iyileşme süreci için cerrahi sonrasında da bir müddet sigara içmemelisiniz.

Genel Sağlık

Mevcut sağlık koşullarınız iyiyse ve genellikle sağlığınızla alakalı bir sorun yaşamıyorsanız, hamile kadınlar hariç olmak üzere her kadın labioplasti tedavisini tercih edebilir. Doğum, labinin şeklini değiştirebilir, bu nedenle labiaplasty cerrahisi için en az bir yıl beklenmesi önerilir.