Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Adres: Abdi Ipekçi Caddesi No:40 Kat:1 D.6-7 (Rolex Saat Üstü) Nisantaşı /Istanbul

Liposuction Aslında Nasıl Uygulanır?

Liposuction Aslında Nasıl Uygulanır?

Liposuction, tıbbi bir estetik işlemdir. Oldukça popüler olan bu işlem mutlaka deneyimli cerrahlar tarafından uygulanmalıdır. Liposuction yaptırmaya karar verdiyseniz öncelikle uygulama için iyi bir aday olup olmadığınızın tespiti için fiziksel muayene yapılacaktır. Sonrasında ise doktorunuz işlem hakkında detaylı bilgi vererek sizi bilgilendirecektir.

Liposuction ameliyatından önce yağ alınacak bölge kalın siyah bir kalemle işaretlenecektir.  Ardından cerrahınızın genel ya da lokal anestezi uygulayacak ve böylelikle ameliyat başlamış olacaktır.

Liposuction ameliyatı sırasında çalışılacak bölgeye özel sıvı bir karışım enjekte edilmekte ve cilt sertleşene kadar bu işlem devam etmektedir. buradaki amaç kanamayı azaltmak ve daha iyi çalışmayı sağlamaktır. Bu işlemin ardından yağ alınacak bölgeye ufak bir kesi yapılacak ve içi boş bir kanül bu kesiden içeri sokularak yağ hücreleri parçalanarak emilecektir.

Ameliyat işlem yapılacak bölgeye göre değişen sürelerde yapılmaktadır. Yine hastadan hastaya değişkenlik gösteren bir diğer durum da taburcu olma süresidir. Ancak çoğu zaman hasta aynı gün evine geri dönmektedir.

Kanülün yerleştirildiği kesikler birkaç gün içinde sıvı boşaltılabilir. Doktorunuz, sıvının yaradan uzaklaşması için bir drenaj tüpünün takılmasını önerebilir. Doktorunuz ayrıca, liposuction uygulandıktan sonra birkaç hafta özel bir korse giymenizi tavsiye edebilir. İşlemin tamamlanmasından sonra cerrahınız, korse, antibiyotikler ve güvenli aktivite seviyeleri hakkında bilgi içeren talimatlar verecektir. Anestezi etkisini kaybettikten sonra ağrı ve şişme olabilir, ancak şişme birkaç aydan sonra azalacaktır.