Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Adres: Abdi Ipekçi Caddesi No:40 Kat:1 D.6-7 (Rolex Saat Üstü) Nisantaşı /Istanbul

Liposuction Sonuçlarını Devam Ettirmenin 3 Yolu

Liposuctionn

Liposuction hastalar arasında sırt, uyluk, üst kollar, yanaklar ve kalçalar gibi alanlarda istenmeyen aşırı yağ dokusundan kurtulma konusunda kanıtlanmış yeteneği nedeniyle son derece popülerdir. Bununla birlikte, liposuction tedavileri, çok etkili olmasına rağmen, yağın geri gelmeyeceğini garanti etmez. Tedavinizden sonra sağlıklı, güzel bir vücuda sahip olduğunuzdan emin olmanız için bazı ipuçlarını uygulamanız gerekmektedir.

Sağlıklı Beslendiğinizden Emin Olun

Liposuction sadece yağ dokusuna etki eder, vücuttan alınan yağları geri kazanmaya karşı koruma sağlamaz. Liposuction sonuçlarını korumak istiyorsanız sağlıklı bir beslenme düzenini benimsemeniz şarttır.

Bol Su İçin

Çoğu tıp uzmanı tarafından her gün içilmesi gereken suyun ortalama miktarı sekiz standart bardaktır. Bu, vücudunuzun aktivite seviyesine bağlı olarak değişecektir, ancak hidrate bir vücut, aktif ve sağlıklı bir metabolizmanın korunmasına yardımcı olur. Aynı zamanda sindirime yardımcı olur ve açlık hissini yönetmeye yardımcı olur.

Egzersiz Yapın

Egzersiz, herhangi bir sağlıklı kişinin günlük rutini, liposuction hastasının ise bir parçası olmalıdır. Yaşamınıza bir egzersiz rutini geliştirmek ve entegre etmek önemlidir, ancak vücudunuza, özellikle cerrahi alanlara zarar verebilecek yorucu bir egzersizi önlemek için, liposuction sonrası plastik cerrahınızın tavsiyelerine danışın ve bunları uyguladığınızdan emin olun.

Liposuction, ne yaparsanız yapın, sizi rahatsız eden yağ dokusundan kurtulmak için tercih edebileceğiniz etkili bir yoldur. Ancak bunun bir tedavi olmadığının anlaşılması önemlidir. Liposuction, yalnızca daha sağlıklı bir yaşamın başlangıcıdır ve size tam, uzun vadeli sonuçları korumak için sağlıklı bir yaşam tarzı ve beslenme seçenekleri ile tedaviyi tamamladığınızdan emin olmanız gerektiğini söylemeye gerek yoktur.