Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Adres: Abdi Ipekçi Caddesi No:40 Kat:1 D.6-7 (Rolex Saat Üstü) Nisantaşı /Istanbul

Liposuction Sonuçlarınızı Nasıl Güçlendirirsiniz?

Liposuction Sonuçlarınızı Nasıl Güçlendirirsiniz?

Liposuction tedavisi oldukça popüler bir işlemdir. Özellikle inatçı yağlardan çok fazla muzdarip olan kişiler için en doğru tercihler arasındadır. Liposuction tedavisinde inatçı yağlar bir kanül yardımı ile vücuttan dışarıya çıkarılır. Liposuction ameliyatında birçok varyasyon vardır. Temel kavram ciltte küçük lekeler oluşması ve ağrı ve kanamayı önlemek için ilaç içeren bir sıvı uygulanmasıdır. Ardından istenmeyen yağları temizlemek için emme bağlantılı ince bir metal çubuk kullanılır.

Uzun yıllar boyunca, cerrahlar uygulamayı daha verimli hale getirmek ve iyileşme işlemini kolaylaştırmak için enerji çeşidini ekleme yollarını araştırdı. Bunun sonucunda ise vaser liposuction gibi birçok farklı yöntem ortaya çıktı. Ancak tüm bu yöntemler her anlamda iyileşme sürecini gerektirmekte ve bu durumda hastalara büyük bir rol düşmektedir.

Liposuction tedavisinin ardından hastanın kendine dikkat etmesi gerekir. Aynı zamanda belirli bir süre özel bir korse giymesi oluşacak şişliklerin önlenmesi ve daha fazla ödemin oluşmaması için önemlidir. Liposuction işleminin ardından hastanın belirli bir süre iyileşme süreci için evde olması gerekir. İlk haftalarda orucu faaliyetlerden kaçınmak çok önemlidir. Eğer liposuction sonrası sonuçların daha belirgin olması ve korunmasını istiyorsanız. Düzenli olarak egzersiz yaparak ve beslenmenizi daha sağlıklı hale getirerek bunu başarabilirsiniz. Liposuction bir kilo verme yöntemi olmasa da sizi inceltir ve daha iyi görünmenizi sağlar. Eğer işlem sonrasında sağlıksız beslenir ve hareket etmezseniz alınan yağlar geri gelecektir.