Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Adres: Abdi Ipekçi Caddesi No:40 Kat:1 D.6-7 (Rolex Saat Üstü) Nisantaşı /Istanbul

Nokta Lifting

Nokta-Lifting

Nokta Lifting ( Liquid Lift – Sıvı Yüz Germe ) Nedir ?

Yaşımız ilerledikçe  yüzümüz 3 boyutlu olarak volüm kaybına uğrar. Yağ dokusunda meydana gelen kayıplara eş zamanlı olarak kemik yapıda erime ve yer değiştirmeler ve  deride  elastikiyet kaybı  ve sarkma oluşur. Volüm kaybı ve kemik yapıdaki değişimler nedeniyle destek dokular fonksiyonunu kaybeder. Volum kaybı 30 lu yaşların başında başlayıp 40’lı yaşlarda oldukça belirgin hale gelir.

Nokta lifting, doku direncine göre jel kıvamındaki dolguların geniş alanlara verilmeden sadece yüzün taşıyıcı noktalarına yerleştirilmesi şeklinde uyguladığımız bir işlemdir. .Bu işlemde  yüz ovalinde yukarı yönlü bir toparlanma sağlamaktayız. 30’lu yaşlardan itibaren başlayan doku gevşemeleri ve sarkıklıklarının önüne geçmek için çok başarılı  ve kolay uygulanabilen bir yöntemdir.

Nokta Lifting Nasıl Yapılır ?

Germe etkisini sağlayan bu yöntemde ilk olarak yüzün anatomik özelliklere bağlı olarak destek noktaları belirliyoruz. Uygulamayı noktalar halinde alın, şakaklar ve göz çevresi, yanaklar ve çene hattı bölgelerine yapmaktayız.Nokta lifting işleminde uygulanan nokta sayısına göre 5 nokta, 8 nokta ve 10 nokta lifting dediğimiz 3 değişik uygulama planlayabiliyoruz. Bu dolgulama tekniği ile yanaklar, elmacıklar, çene/çene hattı, kaşlar ve ağzın etrafındaki sarkık bölgeler de belirgin ‘lifting’ etkişi oluşturabiliyoruz. Yüz kontürleri yeniden şekillenip belirginleşiyor. İğne ve kanüller yardımı ile yapılabilen bu işlemde morluk olasılığı minimal.

Nokta Lifting’den Beklenen Sonuç

Yüzün yapaylaşma veya aşırı dolma olasılığı olmayan bu yöntemde son derece doğal sonuçlar elde etmekteyiz. Kullandığımız hyaluronik asit dolgusu kaybolan  hacmi yerine koymakla beraber  cildin doku kalitesini arttırmakta cilde sıkılaşmış ve genç bir görünüm kazandırmaktadır. Yaşlanma ve sarkmayı yavaşlatıcı özelliğe sahip bir yöntem olan nokta liftingi hem  kadınlara ve erkeklere uygulamaktayız.