Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Adres: Abdi Ipekçi Caddesi No:40 Kat:1 D.6-7 (Rolex Saat Üstü) Nisantaşı /Istanbul

RadyoFrekans İle Yüz Gençleştirme

RadyoFrekans İle Yüz Gençleştirme

Hemen İletişime Geçin!

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Mümkün Mü ?

“Yüz gerdirme ameliyatı istemiyorum fakat bu sarkık cildin bir kısmını birazcık geremez misiniz?” Bu dünya genelinde estetik uygulamalarda sorulan bir sorudur. Teknolojide ve tedavi protokollerindeki yeni ilerlemelerle, cevaplar tereddütlü bir “belki”den nitelikli bir “evet”e dönüşüyor. Minimal güneş maruziyeti veya hormonal değişiklikle bile cildimiz yavaş yavaş sıkılığını ve genç görünümünü kaybeder. Yaşlanma ve kümülativ güneş maruziyeti, cildimizdeki kollajen liflerin miktarını, gücünü ve esnekliğini etkiler. Bu da sonuç olarak ciltte kırışıklığa ve sarkmaya neden olur. Invazif olmayan türde enerjiye dayalı yeni teknolojiler kullanılarak, cilt gevşekliğinin geliştirilmesi mümkündür. Dünya çapındaki klinik deneyimler, yeni nesil  radyo frekans teknolojisi kullanıldığında kırışıklıkların görünümünde önemli ölçüde azalmayla birlikte bir cilt sıkılaştırma etkisi ne yol açan yeni ve daha sağlıklı bir kollajen üretiminin desteklemesinin mümkün olduğunu ortaya koymaktadır.

Yeni Nesil RF Teknolojisi Nedir?

Günümüzde pek çok insan için yaşlanan cilt önemli bir sorundur. Yaşlanan cildi tıbbi işlemlerle tedavi etmeye yönelik tam lazerli cilt yenilemeden ablatif olmayan tedavilere ve daha derin deri soyma işlemlerine kadar çeşitli yöntemler mevcuttur. Rf  cihazı olarak kullandığımız yeni nesil cihazlar cilt yenileme teknolojilerindeki en son jenerasyondur. RF fraksiyonel teknoloji; ilk kez derinlik kontrollü epidermal fraksiyonel ablasyon ile alt derinin derinliklerine eşzamanlı olarak ısı verilmesini kombine eden ve tamamen güvenli olan, enerjiye dayalı bir sistem sunar. Sofistike yazılım tedavi parametrelerini kişiselleştirerek minimum rahatsızlığı, minimum istirahat süresini ve cildiniz için maksimum güvenliği garanti eder.

Radyofrekansın Kullanım Alanları

RF  Cilt Yenileme yöntemi, sıklıkla güneşe maruz kalan vücut bölgelerinin tedavi edilmesi için tasarlanmıştır: yüz, boyun, dekolte bölgesi ve eller veya akne izi bırakma şüphesi olan diğer bölgeler. RF – RadyoFrekans Cilt Yenileme yöntemi, dünya genelinde güneş hasarı olan cildin tedavisi, hiperpigmentasyonun azaltılması, deri dokusunun daha iyi hale getirilmesi, kırışıklık görünümünün azaltılması ve akne yaralarının tedavi edilmesi için kullanılır.

Tedaviye İlişkin Bilgi

RF- Radyofrekans ile uygulamanın  sonuçları, tek bir tedaviden sonra bir hafta gibi kısa bir zaman içinde görülebilir. Tedavinin ardından 3 aya kadar aralıksız devam eden iyileşme ile, zamanla ciltte ek iyileşmeler fark edilir. Daha hasarlı cilt, Deri Çatlağı, Suçiçeği veya Akne yaraları söz konusu olduğunda, sonucu daha iyi hale getirebilmek için 5-6 tedavi daha gerekebilir.

Tedaviden Beklenenler

Tedavinin tamamlanmasından yaklaşık 30 dakika sonra tedavi yerini makyaj ile kapatabilecek ve normal faaliyetlerinize geri dönebileceksiniz. Ciltteki makyajla kolayca kapatılabilen herhangi bir şişlik ve kızarıklık, tedavi sonrası enerji düzeyine bağlı olmak üzere birkaç saat ile bir hafta arasında değişen bir zaman zarfında kaybolacaktır. 2 gün sonra tedavi yerinde mikroskobik küçük kabuklar fark edebilirsiniz. Makyaj ile kolayca kapatılabilen bu kabuklar, tedaviden 5-7 gün sonra doğal olarak çözülecektir. Tedaviden sonraki bir hafta içinde, faydaları cildiniz tarafından daha parlak ve pürüzsüz bir görünüm olarak sergilenecektir. Tedaviden dört hafta sonra, cildinizin durumunda daha uzun süreli iyileşmeye neden olan bir işlem olarak, kollajenin yeniden biçimlendirilmesine başlanacaktır.

Etkisi Ne Kadar Süre Devam Eder?

Cilt kalitesindeki iyileşmenin çok uzun süre kalıcı olması gerekir. Bununla birlikte, doğru bir cilt bakımı ve güneşten korunma, sonuçların korunmasına yardımcı olacaktır. Sonucun sürdürülmesi için, her altı ayda bir tedavi öneriyoruz. RF- Radyofrekans daha pürüzsüz ve parlak bir cilt yüzeyi ve daha düşük bir hiper-pigmentasyon sağlar. Hacimsel derin dermis ısınması kollajen liflere ulaşarak, anında ve uzun süreli bir cilt sıkılaştırma etkisine neden olur. RF- Radyofrekans , optimal bir sonuç için tüm cilt katmanlarını etkin bir şekilde tedavi eder.