Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Adres: Abdi Ipekçi Caddesi No:40 Kat:1 D.6-7 (Rolex Saat Üstü) Nisantaşı /Istanbul

Saç Güçlendirme

Sac Güclendirme

Hemen İletişime Geçin!

Saç Güçlendirme Tedavileri

Genetik saç dökülmesi, erkek tipi saç dökülmesi, demir ve vitamin eksikliklerine bağlı saç dökülmeleri, dönemsel saç dökülmeleri, Strese bağlı, veya metabolik nedenli saç dökülmeleri, gebelik sonrası ani saç dökülmelerive saç kıran gibi  çeşitli saç kayıplarının tümünde etken saptanıp ek tedavilerle birlikte uyguladığımız iki  ortak tedavi yöntemi vardır:

1)Saç mezoterapisi

Saç Mezoterapisi, saçın ihtiyacı olan  antioksidanların, vitaminlerin, minarellerin, proteinlerin, kan dolaşımını arttıran etken maddelerin  saçlı deri içine 4-6 mm uzunluğunda ince  uçlu iğnelerle enjekte edilmesi şeklinde  veya dermapen cihazı eşliğinde uygulanabilir. İşlem süresi yaklaşık 20-30 dakikadır. Uygulama sırasında ağrı hissi minimaldir. Uygulamadan hemen sonra normal aktivitelere dönülebilir.

2)Saçlı deriye uygulanan PRP

PRP  tedavisi hasarlı saç köklerini onaran,  saçlı derideki kan dolaşımını arttırarak saç follikülünün daha  iyi beslenmesini sağlayan bir tedavi yöntemidir. Kişiden alınan 10–20 cc kan özel işlemlere tabi tutularak plateletten zengin hale getirilir. Plateletler (trombositler) vücudumuzda hasarlı dokuları tamir eden ve doğal bir yenilenme  sağlayan büyüme faktörlerini yapısında barındıran kan hücreleridir.

Saç Mezoterapisi

Mezoterapi dökülmeyi iyileştirmek ve kontrol altına almak için ek bir yöntemdir. Sonuçlar yüz güldürücü ve kalıcıdır.Saç gelişimi için gerekli olan eksiklerin giderilmesiyle saçlar daha dolgun, hacimli ve gür görünür.    Saç mezoterapisi ile saç dökülmesinin durması, yeni saç çıkışının uyarılması ve var olan saçların kalitesinin artmasını sağlamış oluruz. Mezoterapi uygulamasında kullanılan karışımın içeriğini ve oranlarını saçın ihtiyaçlarına göre  kişiye özel düzenleyebilmekteyiz. Saçın ihtiyacına göre haftada bir veya iki seans olarak planlayabilmekteyiz. 6 ila 10 seans sonrasında saçlardaki dökülme tamamen durmuş olur. İlk 4 seans haftada 1 kez, son 4 seans 2 haftada 1 kez yapılır Hastanın mezoterapi sonrası saçlarını yıkamaması, ıslatmaması ve herhangi bir ilaç sürmemesi gerekir.

P.R.P Tedavisi

PRP  tedavisi hasarlı saç köklerini onaran,  saçlı derideki kan dolaşımını arttırarak saç follikülünün daha  iyi beslenmesini sağlayan bir tedavi yöntemidir. Kişiden alınan 10–20 cc kan özel işlemlere tabi tutularak plateletten zengin hale getirilir. Plateletler(trombositler) vücudumuzda hasarlı dokuları tamir eden ve doğal bir yenilenme  sağlayanbüyüme faktörlerini yapısında barındıran kan hücreleridir. PRPsolüsyonu  hazırlandıktan sonra ince uçlu iğneler yardımı ile saç diplerine enjekte edilir. Bazen dedermapen(mikroiğneleme) yöntemi eşliğinde uygularız.  PRP ile saç tedavisi 3 hafta aralıklarla ortalama 4-6 seans uygulanır. Uygulama  yaklaşık20 dk. sürer. Uygulamadan hemen sonra normal aktivitelere dönülebilir. Saçlarda kalınlaşma ,yeni saç çıkışı ve  seyrelmede azalma üçüncü tedaviden sonra ortaya çıkmaya başlar. Saç ekimi hastalarında da hem saç mezoterapisi hem de PRP uygulanmaları ekimin başarısını arttırmaktadır. Operasyon  sonrası 3. Aydan itibaren uygulanan 4-6 seanslık mezoterapi ve prp ile follikullerin beslenmesi, kan dolaşımının artması, saçlı deri onarımının hızlanması ve ekilen köklerin tutma kapasitesinin arttırılması sağlanır.