Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Adres: Abdi Ipekçi Caddesi No:40 Kat:1 D.6-7 (Rolex Saat Üstü) Nisantaşı /Istanbul

Sıvı Yüz Germe

Hemen İletişime Geçin!

SIVI GUZ GERME (Bıçak Altına Yatmadan Zamanı Geri Alma)

Yüzde lifting ve anti aging etkisi yaratmak  için yapılan ameliyatsız estetik uygulamaların en etkili yöntemlerinden biri de Liquid Facelift (Sıvı Yüz Germe) dir. Sıvı yüz germe tedavisinde bölgesel olarak uygulanan dermal dolgular ile botulunim toksin kombinasyonu ile ameliyatsız olarak veya herhangibir tür anestezi almadan ‘yüz germe’  etkisi elde etmekteyiz. Özellikle yoğun iş temposunda çalışan,işlemler için uzun vakit ayıramayan ve  sosyal yaşamdan kopmak istemeyen danışanlarımız için çok ideal bir yöntemdir.

Yirmili yaşlarda derideki yeterli orandaki ve sağlam yapıdaki kollajen ve elastin proteinlerinin varlığı  cilt gergin,  çizgisiz ve dolgun görünüme sahiptir. Yaş aldıkça  elastisite ve volüm kaybı yüzde sarkma oluşması ve  derin  çizgilerin belirginleşmesi ile sonuçlanır. Günümüzde  ‘sıvı yüz germe’ tedavisi bizlere geleneksel cerrahi yüz germeye ameliyatsız iyi bir alternatif sunmaktadır.

“Sıvı Yüz Gençleştirme”  lokal anestezi altında klinik ortamında uzman hekim tarafından gerçekleştirilen, cerrahi olmayan bir uygulamadır.  Cilt ve cilt altı doku ile tamamen uyumlu bir molekül  olan ‘hyaluronik asit’ içerikli  dolgu maddelerinin kişiye özel kombinasyonları ile tüm yüz bölgesine tek seferde gerçekleştirilir.  Dolgu maddeleri yüzün ihtiyacına göre gözaltı bölgesi, elmacık kemiği belirginleştirilmesi, burundan dudak kenarlına uzanan gülme çizgileri (nazolabial çizgiler) ve agiz köşelerinden çeneye doğru uzanan çizgileri(marionette çizgileri)  doldurmak için uygulanırken yüzün ihtiyacına göre şakak bölgesi ve çene bölgesine şekil vermek için özel dolgu maddeleri işleme dahil edilebilir. Bu uygulama ile zamanla yüzde normal volümünü kaybeden  alanlara tekrar eski hacmi kazandırılır, derin/ince çizgi ve  kırışıklık görünümü azaltılır bunlara ilave olarak  yüzde  belirli noktalara konulan dolgular yüzde genel bir ‘lifting’ etkisi oluşturur.

Bu kombine protokol  ile yaslanmanın ciltteki şu belirtilerini tedavi edebilmekteyiz:

Yüzde oluşan volüm kaybı

Mimik çizgileri

Derin kırışıklıklar

Göz altı torbalanmaları ve çukurlaşmaları

Dudak üzeri barkod çizgileri

Burundan dudak kenarlarına uzanan gülme çizgileri

 

Sıvı yüz germe işlemini  yaş alma  belirtileriniz ve estetik amacınıza göre size özel farklı kombinasyonlarda sunmaktayız. Uygulama yaklaşık 60-90 dakika süren işlemin  sonucu anında gözlemlenir. Ortalama bir seans sonucu, kişi 10 yaş daha genç bir görünüme sahip olabilir. Çok hafif bir morarma riski bulunmakla beraber  uygulamadan 24-36 saat sonrasında tamamen doğal bir görünüme kavuşmuş olursunuz  ve cerrahi uygulamada olduğu gibi sizi sosyal oramdan uzaklaştırmaz.