Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Adres: Abdi Ipekçi Caddesi No:40 Kat:1 D.6-7 (Rolex Saat Üstü) Nisantaşı /Istanbul

Sonbahar – Kış Bakımı

Sonbahar – Kış Bakımı

Soğuk Havanın Cildimize Etkisi

Soğuk  hava derinin üst tabakasının kalınlaşmasına ve çatlamasına neden olduğundan , kış aylarında cildi korumak için özen göstermek  gerekmektedir. Kış aylarında havanın kuru ve soğuk olması ile birlikte deride yağ salgısının azalması deri kuruluğuna sebep olur. Yeterince nemlendirilmeyen deride kuruluk, gerilme, çatlama ve kılcal damar genişlemeleri nedeniyle kızarıklık oluşabilir. Kuru cilt ayrıca  egzama gibi bazı deri hastalıklarının oluşmasına yatkınlık oluşturmaktadır.

Yüz ve Vücut Bakımı

Soğuk havada yüz derisine alkol içeren cilt bakım ürünleri ve peeling losyonları kullanılmamalıdır. Kuru ciltlerde yağlı kremler, yağlı ciltlerde su bazlı losyonlar tercih edilmelidir. Yüz ve vücut deri tipine uygun nemlendiriciler (gliserin, vazelin, üre, laktik asit, hyaluronik asit içerenler) her banyodan sonra uygulanmalı ve kuruluğa engel olunacak şekilde nemlendiriciler daha sık sürülmelidir. Cilt tipinize uygun nemlendirici tercihi yaparken bir dermatoloji uzmanından yardım alınması daha uygun olacaktır. Kışın deri tipine göre sıklığı ayarlanarak glikolik asit, retinoik asit veya salisilik asit içeren jel, krem veya maskelerle derinin ölü tabakasının yenilenmesi mutlaka sağlanmalıdır.

El ve Ayak Bakımı

Kış aylarında el ve ayak bakımı da önemlidir. Soğuk havalarda gliserin, vazelin, lanolin içeren el kremlerinin daha sık uygulanması, el sabunlarının kremli veya yağlı olması gerekmektedir. Kış günlerinde kalın çoraplar, bot, çizme içinde uzun süre kalan ayaklara salisilik asit ve üre içeren krem ve pomatların düzenli uygulanarak düzenli ayak bakımı yapılması ayak sağlığı ve güzelliği için  gereklidir.

Dudak ve Saç Bakımı

Dudaklar da , kış aylarında sıoğuk hava ile paralel olarak daha çok  kuruyup çatlar. Dudakların  da aynen cilt gibi nemlendirici ve koruyucular ile bakımı sağlanmalıdır.Yaz aylarında güneşin etkisiyle yıpranan saçların eski sağlığına kavuşabilmesi için bakım uygulamak gerekir. Saçlarada  düzenli yoğun nemlendiricili bakım yapılmalıdır.

Kış Aylarında Leke Tedavisi

Lekelerin  oluşması ve çoğalması geçmiş yıllarda fazla güneşe maruz kalmakla ilgilidir. Ayrıca leke oluşumunda genetik yatkınlık da etkilidir.. Lekeler yüzde geniş alanlarda yaygın yada lokalize olabildiği gibi küçüklü büyüklü kahverengi yuvarlak güneş lekeleri şeklinde de görebilmekteyiz. Leke tedavi yöntemleri için en uygun mevsimler kış ayları olup tedavi yöntemleri  lazerler, mezoterapi, kimyasal peeling’tir.  Leke tedavilerinde en risksiz ve en başarılı sonuca ulaşmak için bu uygulamaların dermatoloji uzmanı bir hekim kontrolünde yapılmasını önermekteyiz.

Kış Aylarında Cilt Yenileme

Fraksiyonel Lazerlerin günümüzde cilt gençleştirme, leke ve  kırışıklık tedavilerinde ayrıca  akne yanık ameliyat izi tedavilerindeki en yeni yöntemlerden biridir. Fraksiyonel Lazerin, bağ dokusundaki başlıca destek elemanı olan hasarlanmış olan kollajeni yenilemeye yönelik geliştirilmiş bir lazer sistemidir. Cilt üst tabakası olan epidermis de bu tedaviyle soyulup yenilenir. Fraksiyonel lazerde kontrollü hasarlama (mozaikleme) mekanizması ile özellikli olan bu lazer uygulamasını hem anti aging hem de skar tedavisinde kullanmaktayız. Cilt altı bağ dokusunda bulunan ve cildin gergin görünmesinden doku kalitesinden sorumlukollajen ve elastik liflerin yaşa ve başta ultraviyole ışınları olmak üzere çeşitli faktörlere bağlı olarak hasarlanır özelliğini yitirir,  Gergin görünüm  azalırken kırışıklık ve sarkmalar oluşur. Kullanılan lazer ışığı sayesinde kollajen oluşumu olur ve ciltte yenilenme  görülür. Fraksiyonel Erbium-yag Lazer, ciltte yüzlerce mikro kanal açarak kollajenin bulunduğu tabakada vücudun kendisini onarma ve yara iyileştirme mekanizmalarını tetikleyerek yeni ve kaliteli bir kollajen tabakası oluşturur. Muayene sonrası belirlediğimiz sayıdaki seanslarda ayıracağınız 30 dakikalık bir işlem süresi ile bu gözle görülür sonuca ulaşabiliriz.kullandı.