Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Adres: Abdi Ipekçi Caddesi No:40 Kat:1 D.6-7 (Rolex Saat Üstü) Nisantaşı /Istanbul

Yüz Dolgusu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yüz Dolgusu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Görünüşünüzü iyileştirmenin veya gençleştirmenin hızlı bir yolunu ararken, dermal dolgu malzemelerinin sunduğu rahatlığı ve üstün sonuçları görmezden gelmek zor. Bu enjektabl tedaviler, hastanın cildindeki sorunların giderilmesi ve daha genç görünmesi için uygulanmaktadır.

Yüz dolgu maddeleri, alttaki dermal yapıyı destekleyen formülasyonlardandır. Zamanla bu yapı, esas olarak kollajen ve elastin tükenmesi sonucu değişiklikler yapar. Bu maddeler, genç yaşlarımızda bol miktarda bulunur ve cilde yumuşak, esnek görünüm ve his verir. Seviye düştükçe, cilt gevşekliği ve ince çizgiler gibi yaşlanma belirtileri görmeye başlarız.

Tüm yüz dolgu maddeleri derin dermal tabakaya enjekte edilir, bu yaşlanma belirtilerini tersine çevirmek için gerekli olan destektir. Bazı dolgu maddeleri vücudun kolajen üretimini teşvik eder ve uzun süreli doğal sonuçlar doğurur.

Dolgu tedavisinden önce, enjeksiyonları daha rahat yapmak için uyuşturucu krem önerilir. Bazı hastalar küçük iğnenin nispeten ağrısız olduğunu düşünür. Yüz dolgu tedavisinin tamamlanmasının ardından hasta anında günlük yaşantısına geri dönebilmektedir. Tedaviden sonra morarma veya şişme gibi yan etkiler hafif olmakta ve hızla iyileşmektedir.

Tedavinin sonuçlarını hemen hemen her durumda göreceksiniz, ancak tedavi sonuçları günler geçtikçe daha belirgin olacaktır.  İnce çizgiler ve kırışıklıklar gibi sorunlarda gözle görülür bir azalmanın yanı sıra cilt daha pürüzsüz görünecektir. Sonuçlarınızın süresi tedavi alanına ve kullanılan formülasyona göre değişiklik gösterecektir. Çoğu hasta başka bir işlem gerekmeden birkaç ay boyunca sonuçlarının keyfini çıkarır.