Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Adres: Abdi Ipekçi Caddesi No:40 Kat:1 D.6-7 (Rolex Saat Üstü) Nisantaşı /Istanbul

Yüzünüze Uyacak Bir Burun İçin Rinoplasti

Yüzünüze Uyacak Bir Burun İçin Rinoplasti

Rinoplasti ameliyatı burun estetiği ameliyatı olarak da bilinmektedir ve oldukça popülerdir. Rinoplasti ameliyatı, burnun tamamen değişmesi veya darbeler gibi kusurları hafifçe düzeltmek için sert ve minör değişiklikler içermektedir. Bir burun estetiği ameliyatı aynı zamanda kişinin yüz özelliklerini yalnızca burnun üst dudağa ilişkin açısını değiştirerek dengeleyebilir.

İnsanların burun estetiği ameliyatı yaptırmak istemelerinin ana nedenlerinden bazıları şu şekildedir;

Burun asimetrik

Burun çok geniş

Burun büyük bir kemik çıkıntısına sahip

Burun çok büyük

Burun çok küçük

Burun ucu kanca şeklinde

Burun ucu dışa doğru çıkıntı yapıyor

Bir burun estetiği ameliyatı bulmaya karar verdiğinizde, burun şeklinin yüzünüze nasıl uyacağına karar vermeniz gerekir. Bir rinoplasti işleminin tüm basamakları boyunca doktorunuzla etkin iletişim kurmak çok önemlidir. Bu üç önemli faktör, ameliyattan önce hangi burnun türüne uygun olacağını belirlemenize yardımcı olması için birlikte çalışacaktır.

Simetriyi Düşün

Burun yüzdeki bir odak noktası olduğu için karar vermeden önce yüz şeklini ve simetrisini belirlemek gerekir.

Kemik Yapısını Düşün

Simetrinin bir bileşeni olan kemik yapısının da dikkate alınması önemlidir. Burnunuzu uzatmak veya kısaltmak yüzünüzü daha uzun veya daha kısa gösterecektir. Yanlış şekilli burun, bir kişinin yüz özelliklerini tamamen değiştirebilir ve doğal kemik yapısıyla rekabet edebilir.

Boyutu Düşün

Boyut önemi yadsınamaz. Birçok hasta küçük burun arayışındadır. Sorun şu ki, küçük burun farklı yüzler için farklı şeyler demektir. Küçük tanımınız, doktorunuzun yüzünüz için küçük burun olarak gördüğü şeyden çok farklı olabilir. Yine simetriye dönüyoruz. Yüz kemik yapınız için çok küçük veya çok büyük bir burun seçmek, yüz simetrinizde dengesizliğe neden olacaktır.